Home » Nieuws » Rahma: ‘Daklozenprobleem is krankzinnig met onze welvaart’

Rahma: ‘Daklozenprobleem is krankzinnig met onze welvaart’

Rahma el Mouden heeft gisteren als een van de ‘vrienden’/commentatoren van het Radio 1-programma Nieuws & Co het ‘krankzinnig’ genoemd dat we in een land leven ‘met zo veel mensen die niet meedoen en meeprofiteren van de welvaart’.

Daarmee reageerde ze op de laatste cijfers die laten zien dat het aantal daklozen de afgelopen zes jaar met maar liefst 74% is gestegen. Staatssecretaris Blokhuis zegt zich ‘rot’ geschrokken te zijn.

,,Uiteraard ben ik ook van geschrokken, maar dit is al veel langer gaande. De overheid speelt hier ook een belangrijke rol. Kijk maar eens naar de bezuigingen op de GGZ, het tekort aan dagbestedingen voor daklozen, de lage inkomsten en er zijn zovelen die geen onderdak hebben en dat ook niet kunnen betalen. Instanties hebben regelmatig aangegeven dat ze het niet aankunnen.”

Beschaafd

Volgens El Mouden kan niemand aan de kant blijven staan en toekijken. ,,We kunnen niet gaan slapen. Je kunt als beschaafd land niet blijven toekijken. Ik hoop van harte dat het kabinet met Prinsjesdag hier rekening mee houdt.”

El Mouden is bezig in Amsterdam Nieuw-West met een project waardoor er 200 kamers van 35 m2 komen als woonruimte voor jongeren. Een samenwerking tussen gemeente, woningcorporatie en bedrijfsleven wordt nu georganiseerd.

Rahma: ,,De overheid moet een beetje meeduwen. Samen kunnen we dit land nog mooier maken.”

Luisteren naar Rahma El Mouden vanaf 20.55 min.:

https://www.nporadio1.nl/gemist

Deel dit bericht:

Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties